Στα 25 μέτρα κάτω από την επιφάνεια της θάλασσας βρέθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα δύο αθλητές του Shihan Ιωάννη Στεφάνου με αφορμή την καταδυτική εξόρμηση που οργάνωσε ο γνωστός εκπαιδευτής καταδύσεων Χρήστος Ζούμπος! O senpai Νίκος Δεληγιάννης και ο γιατρός Αλέξανδρος Οικονομίδης βούτηξαν από κοινού για αυτόνομη κατάδυση αλλά δε ξέχασαν να δείξουν την αγάπη τους για το επίγειο άθλημα που εξασκούν εδώ και χρόνια και δεν είναι άλλο από το Kyokushinkai Karate.
Δίπλα στον παγκόσμιο πρωταθλητή και sensei Μάριο Στεφάνου βρίσκονται πλέον και οι δύο αυτοδύτες και όπως δηλώνουν οι προπονήσεις είναι αναπόσπαστο μέρος της καθημερινότητάς τους. Συστήνουν δε ανεπιφύλακτα την ενασχόληση του κόσμου με δραστηριότητες εναλλακτικού τουρισμού όπως αυτή της αυτόνομης κατάδυσης αλλά και τη σωματική ευεξία που προσφέρει το Καράτε όπως πλέον αυτοί το γνωρίζουν μέσα από τον πτυχιούχο γυμναστικής ακαδημίας και παγκόσμιο πρωταθλητή Μάριο Στεφάνου!