ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΡΑΤΕ ΤΩΝ ΕΝΟΠΛΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ Ο ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ
Στους αγώνες των Ενόπλων δυνάμεων θα λάβει μέρος ο αξιόλογος αθλητής και εκπαιδευτής του Συλλόγου μας Μάριος Στεφάνου ο οποίος υπηρετεί την στρατιωτική του θητεία ως έφεδρος υπαξιωματικός στους πεζοναύτες τόσο στο 521 Τάγμα πεζοναυτών όσο και τελευταία στον Λόχο Στρατηγείου. Οι αγώνες των ενόπλων δυνάμεων θα διεξαχθούν στην Αθήνα την Κυρικαή 16 Οκτωβρίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Πάρκου Γουδί. Στους αγώνες θα λάβουνμέρος αθλητές του Καράτε απο όλα τα σώματα ασφαλείας Στρατού, Λιμενικού και Αστυνομίας. Αξίζει να αναφέρουμε ότι πάντα οι αγώνες των ενόπλων δυνάμεων έχουν ένα πολύ καλό και υψηλό επίπεδο τόσο απο αξιόλογους αθλητές και πρωταθλητές όσο και από μόνιμα στελέχοι του Λιμενικού και της αστυνομίας οι οποίοι πέρασαν στα εν λόγω σώματα ασφαλείας απο τις Επιτυχίες τους σε Ευρωπαικά και Παγκόσμια Πρωταθλήματα με την Εθνική ομάδα της Χώρας μας. Οι αθλητές και αθλήτριες που θα λάβουν μέρος στο Πρωτάθλημα θα αγωνιστούν στο σπορ Καράτε σύμφωνα με τους κανονισμούς της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καρατε ΕΛ.Ο.Κ καθώς οι αγώνες θα διεξαχθούν υπό την αιγίδα της Ομοσπονδίας και θα είναι το πρώτο στην Ιστορία Πρωτάθλημα των ενόπλων δυνάμεων που θα αγωνιστεί στο Ολυμπιακό πλέον Καράτε. Ο αθλητής μας Μάριος Στεφάνου θα αγωνιστεί στην κατηγορία Ανδρών Open + 84 κιλών. Παρότι ο Μάριος Στεφάνου τα τελευταία 6 χρόνια αγωνίζεται στους Knock - Down πλήρους επαφής Καράτε αγώνες θα καταβάλει κάθε δυνατή προσπάθεια για την κατάκτηση ενός μεταλλίου. Ο προπονητής κ. Ιωάννης Στεφάνου και τα μέλη του Συλλόγου μας εύχονται στον Μάριο Στεφάνου ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!