Με επιτυχίες επέστρεψε η 5Μελής Ελληνική Αποστολή απο το 9ο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Knock Down όλων των κατηγοριών ( παίδων - κορασίδων - εφήβων - Ανδρών & Γυναικών ) του δυναμικού Kyokushinkai Καράτε!
Το εν λόγω πρωτάθλημα διεξήχθη την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023 στη Βάρνα της Βουλγαρίας με την συμμετοχή όλων των Βαλκανικών κρατών!
Επάξια εκπροσώπησαν την Πόλη και την χώρα μας οι Έλληνες αθλητές του Αρχηγού & Εκπροσώπου κ. Ιωάννη Στεφάνου μετά την επιτυχή παρουσία τους στο δυνατό πρωτάθλημα του Kyokushin Καράτε πλήρους επαφής με την Συμμετοχή 360 αθλητών/τριών. Οι αθλητές μας δίνοντας δυνατές μάχες κατέκτησαν τις εξής επιτυχίες:
1) Μπούτιουκ Σοφία ( 3η θέση Κούμιτε Νεανίδων 14 - 15 ετών -50 κιλά)
2) Μπούτιουκ Ανδρέας ( 3η θέση Κούμιτε κατηγορία παιδων 12 - 13 ετών -50 κιλά )
3) Πέτρος Βασιλόπουλος ( 2η θέση Κούμιτε Εφήβων 16 - 17 Ετών - 70 κιλά ) του Συλλόγου Ναυπάκτου.
Ο κ. Ιωάννης Στεφάνου συγχαίρει και ευχαριστεί τους αθλητές μας για την συμμετοχή τους και τις επιτυχίες που μας χάρισαν και τους υπόσχεται θα είναι πάντα δίπλα τους για κάθε Μελλοντική διοργάνωση.
Τέλος, τόσο ο Εκπρόσωπος Ελλάδος Shihan Ιωάννης Στεφάνου όσο και τα μέλη του Δ.Σ του Συλλόγου μας ευχαριστούν και τους γονείς που συμμετείχαν στην Ελληνική Αποστολή! Osu!